Základní článek
Hnutí Brontosaurus
 

Web site powered by phpRS

Hlavní stránka Rubriky Registrace Ankety Nejčtenĕjší články Hledej

* Ekovýchendovka 3/2012

Vydáno dne 01. 05. 2013 (2157 přečtení)

Ve dnech 26.-28. října se konalo setkání všech účastníků Ekokoka. Tedy všech, co se někdy tohoto tábora účastnili. Už od té doby, co jsem si přečetla pozvánku jsem se hrozně těšila. Na vedoucí, atmosféru, přírodu. A taky jsem doufala, že bude hezké počasí. Což vedoucí trochu nenaplánovali:-D Už v době našeho příjezdu pršosněžilo a po celý víkend to nebylo o moc lepší.

Na programu jsme měli sázení stromků, ale jak jsme se pak od Tomáše – Aragorna dozvěděli, v důsledku velké zimy některé mladé stromky odešly, takže naše práce byla téměř opačná. Těmto mladým, uschlým stromkům jsme sundávali ochrany. No, a v tak velkém počtu ( tuším kolem 15) jsme to zvládli během hodinky. Takový byl dopolední program. Po obědě, který byl výtečný ( špagety, tofu, tempeh, zelenina, omáčka) jsme vychutnávali siesty.Následovala hra, kterou si pro nás připravili Medvěd s Kájou. Popravdě se mi moc do těch mokrých věcí nechtělo, ještě k tomu jsem pociťovala dost plno v žaludku. Ale nakonec jsem byla ráda. Hra byla akční a zábavná.

Po návratu do tepla základny jsme se všichni převlekli do suchého…pokud jsme ještě nějaké měli. Mám pocit, že pro nás byla nachystaná svačina, která spíš vypadala jako večeře….pořád jsem ještě cítila těžko v žaludkuJ… Poté jsme absolvovali zeměměřičskou hru, která byla mnohem těžší , než jak se na první pohled zdála. Naše družstvo se umístilo na krásném třetím místě.

A nebylo by to Ekokokořínská akce, kdybychom se nepodívali alespoň na jeden snímek zabývající se závažnou problematikou. Tento byl americký o vlivu živočišných surovnin na lidské zdraví.

Nyní, pokud se řekne ekovýchendovka , jako první se mi vybaví jídlo. Na mé poměry jej bylo mnoho v poměru práce: jídlo. V každém ohledu však bylo výtečné. Tak jsem předpokládala byla tato víkendovka úžasná a budu se těšit přístě na další akce Campanuly.

Kristýna Eliášová


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2005 Campanula Barbata