Základní článek
Hnutí Brontosaurus
 

Web site powered by phpRS

Hlavní stránka Rubriky Registrace Ankety Nejčtenĕjší články Hledej

* Ekovíkendovka v CHKO Kokořínsko

Vydáno dne 20. 01. 2007 (2635 přečtení)

Ekovýchovná víkendovka v CHKO Kokořínsko

Mladí lidé z různých koutů republiky (Písek, Kutná Hora, Ústí nad Labem, Kladno, Mělník, ...) se o víkendu 9.-11. března sjeli na Šemánovicích (CHKO Kokořínsko) v rámci Akce příroda Hnutí Brontosaurus. Cílem nebylo jen pomoci při obnově harmonie v přírodě, ale také dozvědět se něco o velkochovech hospodářských zvířat a vegetariánství.

Je páteční večer. Na chalupě v Šemanovicích vítá příchozí polévka. Tak začíná brontosauří víkendovka pořádaná Základním článkem Hnutí Brontosaurus Campanula Barbata ve spolupráci s organizací Svoboda zvířat. Víkendovky se zúčastnilo 26 mladých lidí, převážně studentů.

“Brontosauři pomáhají u nás pomáhají již od roku 1997”, říká v sobotu ráno před začátkem práce vedoucí Správy CHKO Kokořínsko Ing. Ladislav Pořízek. “Dnešním cílem bude management chráněné louky pod hradem Houska – kácení náletových dřevin, vytváření tůněk pro obojživelníky a příprava louky na ruční kosení”.

“Kácení stromů je sice pro Brontosaury poněkud netypické, ale v případě této unikátní chráněné mokřadní louky je to dobře odůvodněno“, , říká předseda ZČ HB Campanula Barbata Ing. Tomáš Bartušek. „Víkendovka je pořádána v rámci brontosauří „Akce příroda“. Nabízí mladým lidem možnost neformálního environmentálního vzdělávání a smysluplného trávení volného času”.

“Tato víkendovka je v rámci Akce příroda poněkud zvláštní tím, že se zaměřuje se zejména na ekologické a zdravotní důsledky extenzivního chovu hospodářských zvířat na životní prostředí a lidské zdraví.” Barbora Večlová ze Svobody zvířat dodává: “K vegetariánství nikoho “nelámeme”, jen předkládáme informace a argumenty, které se k nám v médiích obvykle dostávají ve značně zkreslené formě. Navíc je také podstatný etický aspekt vegetariánského stravování.” Na to ostatně upozornila účastníky víkendovky jak přednáška Jana Šťastného z České vegetariánské společnosti, tak promítané dokumentární filmy.


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 439 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
© 2005 Campanula Barbata